11.04.2009

bahar yağmurlarına hazır olun!


yine bir öğleden sonrasıydı.kendime ayırdığım haftalık bir keyfim olan: uykusuz dergisini bir solukta okuma eylemini gerçekleştriyordum.
''ne olur ne olmaz, son dakika haberi olur.'' diyerek de ntv'ye ayarlı televizyonum da açıktı.
sonra kulağıma bir ses geldi ''eiik,eiik,eiiik,patırf,çata,çata''
meraklı bir mahalle insanı olduğumdan dolayı perdeyi aralaım ve sesin kaynağı ile karşılaştım,
üzerinde sarı bir kaplama olan,bu iri kaynağın camında ''maaşşallah'' yazıyordu.360 derece dönebilen üst aksamı ile arkasını döndü ve bir raket gibi kullandığı kepçesiyle rögar kapaklarımıza girişti,o an beliren ''hop bırrs ne iş'' gibi sesler çıkarma dürtümü sanıyorum ki arka planda çalan Oğuz Haksever'in sunduğu ''o an'' programının şarkısının dinginliği engelledi.
zaten bu tepkilerime pek de gerek kalmadı, zira kendisini kütahyalı olarak anlatan ancak hiçbir mahallenin kendisine inanmadığı ve konyalı olduğu iddia edilen mehmet koştu.
mehmet o an cansiperane bir tavırla ve arkada birleştirdiği elleriyle gerekli bilgileri alıyordu,ben ise bir an camdaki yansımamı gördüm ve ''ulan, milletin ne güzel film izlemelik genç kız komşuları var, ben ise pencere kenarlarından elimden bırakmadığım karikatür dergisiyle konya kütahya melezini izliyorum.'' diye düşündüm.
o an biraz kendimden tiksindim.dergimi okumaya dönerken hava durumu başlamıştı bahar yağmurlarına hazır olun diyordu.
''olur'' dedim.

tepedeki fotoğraf şahsıma ve kapağınm boş kaldığı 2 dakikaya aittir.

Hiç yorum yok:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...